Перехвалена Україна поступилася "вікінгам"

Після переможного матчу з Туреччиною збірній України з футболу співали дифірамби навіть найбільш затяті скептики. На тлі тріумфального настрою команді так і не вдалося виконати вказівку тренера Андрія Шевченка – забути харківський поєдинок і налаштуватися на боротьбу з непоступливими ісландцями.

Перший тайм зустрічі у Рейк’явіку можна назвати рівним. Перевагою за володінням м’ячем та ударами по воротах володіли гості, але справжньої небезпеки у штрафному майданчику "вікінгів" українці не створили. На перерву збірні пішли без голів.

Одразу після відновлення гри ісландці шокували "жовто-блакитних". Перший же вдалий прорив флангом став для господарів результативним. Важко сказати, чи порушував Гудмундссон правила у боротьбі з Андрієм Пятовим. Втім, рефері із Шотландії Вільям Коллум зарахував гол Гільфі Сігурдссона без довгих роздумів.

Команді Шевченка не вдалося перебудуватися - пропущений м’яч жодним чином не пожвавив роботу у середній лінії, а єдиний форвард Артем Бєсєдін був практично непомітним на полі. В свою чергу, ісландці отримали заряд впевненості, який втілили у друге взяття воріт. Сігурдссон ударом з меж карного майданчика оформив дубль. В українців не вистачило ані сил, ані майстерності бодай на гол престижу. Не допомогли і заміни. 0:2 – болісна, але, поклавши руку на серце, цілком заслужена поразка нашої команди.

Незважаючи на невдачу, Україна зберегла шанси на перше місце в групі. За це маємо дякувати туркам, які несподівано обіграли вдома Хорватію. Для того, аби напряму кваліфікуватися на Мундіаль, нам потрібно не лише виграти два матчі, що залишилися, але й сподіватися, що ісландці втратять очки.