Перший день Ради: повний місяць і закон про освіту
Загрузка плеера...

Верховна Рада почала роботу з того, що депутати провалили затвердження порядку денного на нову сесію. Порядок денний на поточний тиждень набрав необхідний мінімум теж не з першого разу. У перший пленарний день сесії депутати мали розглянути у другому читанні базовий закон до реформи  освіти. При цьому, законопроект зазнав чималої критики. Найбільш суперечливою у Раді традиційно стала стаття, яка стосується мови викладання. До другого читання до закону про освіту було подано більше тисячі поправок. У четвер Верховна Рада вже планує перейти до судової реформи.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Колеги! Я не хочу називати прізвищ! Будь ласка, зараз займіть місця для голосування. Ярослав! Важливе голосування – якщо можна, одну хвилинку". 

Верховна Рада почала роботу з того, що депутати провалили затвердження порядку денного на нову сесію – забракло голосів.

"Той порядок денний, який пропонується, фактично позбавляє права на законодавчу ініціативу депутатів від опозиції. І це є неприйнятно!" 

Порядок денний на поточний тиждень набрав необхідний мінімум теж не з першого разу.

Олексій Гончаренко, народний депутат ("БПП"):

"Ну, это ж полнолуние. Полнолуние, оно не может идти легко. Поэтому, здесь все понятно. Думаю, когда дойдет  до образования, пойдет получше и все-таки сможем принять что-то".

У перший пленарний день сесії депутати мали розглянути у другому читанні базовий закон до реформи  освіти.

Єгор Соболєв, народний депутат ("Самопоміч"):

"Критичне мислення, громадянська освіта, віра в себе – це те, що має утверджуватися в школі. Є добрі слова щодо прозорості. Зараз ми всі здаємо гроші. Але я ніколи не переживаю, як витрачаються гроші у класах, де вчаться наші діти, бо це все робиться батьківським комітетом. І так має бути. Хто скільки здав, хто на що і скільки витратив – ця інформація має бути відкритою і в законі це є. тому я збираюся за нього голосувати". 

При цьому, законопроект зазнав чималої критики. За словами депутатів, біологію, географію, фізику, хімію, астрономію, наприклад, ним пропонується об’єднати у один предмет під назвою "Людина і природа", який будуть викладати аж три години на тиждень. А геометрію і алгебру – у математику. На вивчення літератури передбачено одну годину на тиждень. Зате найбільш суперечливою у Раді традиційно стала стаття, яка стосується мови викладання. 

Лілія Гриневич, міністр освіти та науки України:

"Стаття про мови була, мабуть, найбільш конфліктною.

Ми, перенісши положення Конституції, тому що закон має бути конституційним, і зокрема там є гарантії для національний меншин навчатися мовами меншин, розписали – у який спосіб це повинно бути. І сьогодні прозвучить ця поправка. Вона стосується того, що на кожному рівні середньої освіти має збільшуватися кількість предметів, що вивчаються українською мовою".

Загалом, до другого читання до закону про освіту було подано одну тисячу сто поправок.

Олег Осуховський, народний депутат (позафракційний):

"Знову ж таки, як правило, уряд приносить законопроект і в той самий день – голосуйте, народні депутати! За що голосувати? За кота в мішку? Ми мусимо ознайомитися, ми мусимо побачити – чи ця освітня реформа дійсно буде реформою для наших дітей. Чи, відповідно, вона знову буде фейковою".

За словами спікера, пріоритетними на осінь, крім освітньої, є судова, пенсійна, медична реформи та реформа парламенту. У четвер Верховна Рада вже планує перейти до судової реформи. У цей же день депутати очікують на щорічне звернення президента.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram