Пенітенціарну систему фінансують на половину, - Мінюст
Загрузка плеера...

У Міністерстві юстиції прокоментували проблеми пенітенціарної системи. Тут вважають, що на установи відбування покарань потрібно виділяти вдвічі більше грошей. Про це заявив Денис Чернишов, заступник голови Мінюсту.

За словами чиновника, сьогодні фінансування пенітенціарної системи становить трохи більше 3,5 млрд грн. Проте ця сума не покриває і половини потреб відповідних установ. У Мінюсті стверджують, що вже три роки не мають коштів для ремонту слідчих ізоляторів. Тут нарікають, що без фінансування не зможуть побороти корупційні схеми у місцях позбавлення волі. Мовляв, співробітники СІЗО отримують низькі зарплати, і тому їм вигідно співпрацювати з утримуваними.

Денис Чернишов прокоментував також звинувачення у катуваннях в українських СІЗО. Він вважає, що викорінити це явище дуже складно, адже в Україні не сформовано спеціальної служби, яка могла б відслідковувати ситуацію і ловити порушників. В Мінюсті запевнили, що намагаються збільшити фінансування. Зокрема, у відомстві згадали про Європейський суд з прав людини, який зобов'язав Україну виплатити більше мільйона євро за позовами ув'язнених. Зараз, за даними міністерства, ЄСПЛ розглядає ще близько 84 тисяч справ проти держави.

За прогнозами Дмитра Чернишова, суттєвих змін варто чекати не раніше, ніж за десять років.

Нагадаємо, міжнародні правозахисні організації неодноразово критикували умови утримання людей в українських слідчих ізоляторах. Ситуація загострилась після вбивства співробітниці в Одеському СІЗО. Після цього у Мінюсті заявили про початок службового розслідування.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram