ООН: 90 тисяч людей втекли з М'янми через насильство
Загрузка плеера...

Після загострення ситуації у М'янмі, де наприкінці серпня розпочались зіткнення силовиків і мусульман з етнічної групи рохінджа, більше 90 тисяч людей втекли з країни до Бангладеш.

Про це повідомили в Управлінні верховного комісара ООН з питань біженців.

Зазначимо, що протистояння у штаті Ракхайн тривають вже кілька років. Перші масштабні зіткнення відбулись тут у 2012.

Рохінджа проживають на північному заході М'янми. Етнічна спільнота сповідує іслам, проте більшість населення країни – буддисти. Рохінджа вважають, що їх переслідують через етнічну приналежність, а не через релігію.

Державна влада стверджує, що місцеве населення підтримує бойовиків та терористів. В кінці літа група повстанців-рохінджа атакувала кілька десятків військових об'єктів, у відповідь урядові сили провели операцію із затримання причетних до нападу. Журналістам обмежили доступ до регіону.

Представники рохінджа заявляють, що силовики спалюють будинки і стріляють у мирне населення. Влада М'янми запевняє, що села спалюють терористи. За офіційними даними під час операції було вбито більше 400 осіб.

Уряд заборонив представникам ООН проводити доставку продовольства до регіону. Всередині країни та за її межами розпочались протести проти знищення етнічної групи.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram