Субсидійний абсурд: уряд стає на бік монополістів?
Загрузка плеера...

Окрім того, що уряд урізав нормативи споживання комунальних послуг, які покриває субсидія, у Кабміні вирішили запровадити низку змін для її отримання. Зокрема, при розрахунку дотації будуть враховувати дохід не за минулий календарний рік, а лише за півроку. Субсидіанти, у яких виявлять тіньові прибутки, повертатимуть до бюджету незаконно використану пільгу. Загалом перелік підстав для відмови в знижці від держави на житлово-комунальні послуги збільшився.

Олександр Сергієнко, експерт з питань ЖКГ:

"Це ключове протиріччя: монополіст хоче вам втулити побільше, щоб ви більше заплатили, а ви хочете менше. І тут уряд стає на бік монополістів. Разом із колосальним підняттям вартості газу майже вдвічі, уряд підстелив подушечку субсидій. Але експерти правильно кажуть, що це абсурд. В країні, де 50% доходів сім'ї витрачають на харчування, робити вартість комунальних послуг на рівні вартості харчування – це питання руба, або ви їсте, або ви платите за комуналку. Уряд штовхає платити за комуналку і усіляко прикручує гайки".

Усе це, за прогнозами чиновників, повинно призвести до зменшення кількості отримувачів субсидій. Це при тому, що коли тарифи в країні почали зростати вражаючими темпами, саме ними влада і заспокоювала громадян.

Олександр Сергієнко, експерт з питань ЖКГ:

"Що показала ця авантюра? Сам державний бюджет не спроможний покривати ці субсидії. Як тільки призначили людині субсидію, комунальник недоотримав якусь суму. Значить державний бюджет мав її компенсувати, а він не компенсує".

Враховуючи усі нововведення, що ж робити тим, хто оформив субсидію, наприклад, минулого року? Таким громадянам у новому сезоні її переоформлять автоматично. Однак, якщо у субсидіанта змінився рівень доходів або склад сім'ї, у такому разі документи треба переоформляти наново.

Експерти припускають, що після чергового підвищення тарифів та запровадження змін для отримання субсидії, приблизно 80% українців не спроможні будуть оплачувати за комунальні послуги.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram