"Сюрпризи" пенсійної реформи зачеплять не лише пенсіонерів
Загрузка плеера...

В Україні назрівають глобальні зміни у пенсійній системі. Урядовці обіцяють, що реформування неодмінно призведе до зростання сум виплат, при цьому не зачепить вік виходу на пенсію, хоча суттєво збільшить страховий стаж, за яким і визначатимуть розмір пенсії.

За офіційною інформацією, станом на 1 липня 2017 року в Україні налічувалося понад 11,7 млн пенсіонерів. З них близько 8 мільйонів – отримують мінімальну виплату, що складає трохи більше, ніж 1300 гривень (1312 грн). Для порівняння, це приблизно половина вартості "споживчого кошику" для непрацездатного українця, або майже третина нинішньої мінімальної зарплати.

Микола Шамбір, заступник Міністра соціальної політики України:

"Дві третини пенсіонерів мають пенсію нижче прожиткового мінімуму. Тому проводяться різні доплати, надбавки, які дають із держбюджету. Це характеризує те, що розмір пенсії у нас дуже низький. Навіть середній розмір пенсії 1888 грн, який є на 1 липня. Все одно це низький рівень".

При цьому зараз в Україні кількість осіб, що працюють і сплачують податок, майже така ж як і кількість пенсіонерів, а Пенсійний фонд має чималеньку фінансову діру. Демографічна та економічна ситуації в нашій державі наразі складаються так, що сподіватися на збільшення кількості працюючих громадян не варто, зауважують соціологи та аналітики. Тому Кабмін вирішив збільшити надходження до Пенсійного фонду за рахунок розширення кола платників. А тому…

Микола Шамбір, заступник Міністра соціальної політики України:

"Досить серйозно відпрацьовується питання виведення зарплати із тіні. Одна із проблем і нашої економіки, і дефіциту Пенсійного Фонду саме в тому, що ми маємо "чорну" заробітну плату. Ми про це всі знаємо, але дехто закриває на це очі. Тому потужно наділена функціями Державна інспекція праці, яка повинна відіграти важливу роль".

Звісно, така новина на перший погляд є радісною та позитивною як для нинішніх пенсіонерів, так і для українців, які невдовзі вийдуть на заслужений відпочинок. Але за такі покращення українцям доведеться чимось пожертвувати. Урядовий законопроект, у разі його прийняття, зачепить не лише осіб пенсійного віку.

Право громадян нашої країни достроково виходити на пенсію теж зазнає змін, причому не на користь українців. Як і перелік осіб, які матимуть право дострокового виходу на заслужений відпочинок. Буде змінений і механізм нарахування пільгових пенсій. Окрім того, роботодавців стануть активніше перевіряти державні служби, а трудовий стаж, якого не вистачатиме для забезпеченої старості, запропонують купити.

І це ще далеко не весь перелік ризиків та "сюрпризів", які приховує в собі розроблена урядом пенсійна реформа.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram