Уряд "зекономить" на ощадливих українцях
Загрузка плеера...

Уряд обіцяє виплатити компенсації за зекономлені субсидії до початку зими. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Очільник Кабміну повідомив, що майже 1,5 млн осіб, які заощаджували на житлово-комунальних послугах, отримають відшкодування від держави "живими грошима".

Тарас Галайда, аналітик:

"В этом году правительство решило монетизировать часть субсидий. То есть не полностью, а небольшую часть. Со слов Президента, премьера, министра социальной политики, это должно стимулировать людей к экономии, поддержать людей, которые экономят".

Володимир Гройсман закликав заощадливих українців до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення. На підставі цього документу і будуть здійснювати виплати. За словами прем'єра, домогосподарства, які зекономили Україні гроші по субсидіях на газ й електроенергію, отримають від держави до 700 гривень компенсації. Проте на переконання експертів, така монетизація анітрохи не стимулюватиме громадян берегти кіловати та кубометри у майбутньому, і ось чому.

Тарас Галайда, аналітик:

"Во-первых, монетизация этой экономии рассчитана только на людей, которые отапливают квартиры газом. Если есть централизованное отопление, если есть индивидуальный счетчик, то экономия для такого человека не монетизируется. Что касается самого газа, то субсидия до мая месяца покрывала 5,5 кубов на кв. м. на отопление. С мая месяца эта норма снижена до 5 кубов на кв. м. Если мы возьмем небольшой дом – 70 кв. м., то субсидия в прошлом сезоне покрывала 385 кубов  в месяц. Если человек экономил, например, 85 кубов. За отопительный сезон у него набежала экономия чуть больше 4 тыс. грн., из них Кабмин предлагает монетизировать 690 грн. Остальное - 3356 грн забирает в бюджет. То есть человек, имея по окончанию отопительного сезона переплату примерно 4 тыс. грн., видит, 3350 грн забрали, а ему на руки дадут 690 грн. Это явно не стимулирует людей к экономии".

Нагадаємо, що рішення про монетизацію частини зекономлених субсидій уряд прийняв наприкінці квітня цього року. Інформацію про наявність економії можна перевірити у власній платіжці, або зателефонувавши до постачальника газу чи електроенергії.

Загрузка...
Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?