У Чорнобилі може з'явитись транскордонний простір
Загрузка плеера...

Зона відчуження може стати транскордонним простором між Україною і Білоруссю. Про проект розповів керівник Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Тарас Мельничук. За його словами, українські і білоруські фахівці хотіли б об'єднати два екологічно-радіаційних заповідника по обидва боки кордону. Це створить більш сприятливі умови для проведення спільних наукових досліджень.

Можливість реорганізації території обговорили на семінарі Міжнародної агенції з атомної енергії, що проходив у Білорусі. Щоправда, для реалізації ідеї проекти дослідників спершу повинні затвердити на державному рівні.

Зазначимо, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник було створено у квітні цього року, а вже через два місяці у зоні відчуження було відкрито хостел для туристів.

У цьому регіоні екологи відзначають збільшення популяції диких тварин, зокрема, у зоні відчуження виявили більше 50 видів з Червоної книги України. Щоправда, рівень радіаційного забруднення територій досі є високим.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram