МОЗ запустить українську закупівельну організацію у 2019
Загрузка плеера...

У Міністерстві охорони здоров'я вважають, що через два роки Україна почне отримувати медпрепарати через власну закупівельну організацію. Концепцію реформування механізму закупівель було схвалено на засіданні уряду.

Зараз препарати замовляють через міжнародні організації (ЮНІСЕФ і ПРООН). У Кабміні запевняють, що це економить близько 40% грошей. Ця інформація надана Рахунковою палатою. Політики стверджують, що основна причина економії – це відсутність корупційних ризиків. Проте української структури, яка б опікувалась поставкою медикаментів, немає. Чиновники навіть ще не створили відповідну юридичну особу.

Через відсутність централізованої структури ускладнено облік залишку препаратів та розрахунок потреб регіональних медзакладів.

Зазначимо, що в Україні створено електронний реєстр хворих на цукровий діабет. Володимир Гройсман заявив, що завдяки цій базі даних було зупинено корупційну схему: виявилось, що у попередньому реєстрі, окрім 170 тисяч реальних пацієнтів, значились ще 50 тисяч фіктивних діабетиків.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram