У ГПУ заявили про катування у Одеському СІЗО
Загрузка плеера...

Міністерство юстиції розпочало службове розслідування за фактом побиття утримуваних у Одеському СІЗО, де 17 серпня було убито співробітницю.

Керівник Південного регіонального управління з питань виконання покарань і пробації Анатолій Ковтун заявив, що Мінюст досі не отримував від арештантів скарг на побиття. Проте через публікації у ЗМІ урядовці ініціювали перевірку. За словами Ковтуна, цим займаються шість представників міністерства. Начальника СІЗО на час службового розслідування відсторонено від посади.

Тим часом у прокуратурі вже ведуть розслідування проти працівників пенітенціарної установи. Правоохоронці відкрили два кримінальних провадження: за фактами перевищення службових повноважень та халатності, через яку сталось убивство. Після того, як прокурори провели перевірку, у справі про перевищення повноважень змінили кваліфікацію.

Тепер працівникам СІЗО інкримінують катування. Прокуратура Одеської області оприлюднила відео з камер спостереження, де зафіксовано побиття в’язнів.

Прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган заявила і про інші порушення. У ГПУ встановили, що деякі в’язні отримували поблажки від адміністрації. Крім того, у Генпрокуратурі зацікавились портретом Дзержинського, який висить на стінах установи. Сарган нагадала, що поширення комуністичної символіки підпадає під 426 статтю Кримінального кодексу України.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram