Рівень життя українців потроху зростає
Загрузка плеера...

За часи незалежності в Україні багато чого змінилось. Держава отримала нову валюту і нову Конституцію, пережила дві революції. Ми побачили військові дії на сході та візову лібералізацію з ЄС. Проте зміни не завершуються, адже уряд обіцяє найближчим часом взятись за впровадження кількох важливих соціальних реформ – пенсійної, медичної, освітньої. Якщо вірити політикам, ці зміни допоможуть підвищити рівень життя в Україні.

Сьогодні близько половини українців мають вкрай низький рівень доходів. За даними державної служби статистики, більш ніж у 21 млн осіб середньомісячний дохід нижчий за фактичний прожитковий мінімум – 2646 грн. Прожитковий мінімум, встановлений державою, вдвічі менший. Він становить 1388 грн. Близько 2 млн українців не отримують в місяць і цієї суми.

Зазначимо, що при цьому лише один відсоток людей працездатного віку не мають роботи (за офіційними даними). Втім, і цей відсоток має проблеми з працевлаштуванням. Держстат повідомляє, що на офіційному ринку праці на одне робоче місце претендують від 5 до 10 осіб.

Проте, попри невтішні статистичні показники, ситуація поступово покращилась. Нещодавно Україна дещо підвищила показники рівня життя за рейтингом американської неурядової організації Social Progress Imperative. Держава посіла 64 місце, увійшовши до групи країн, соціальний розвиток яких вище середнього рівня. Перед цим соціальну сферу в Україні оцінювали нижче за середній рівень.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram