Transparency збирає інформацію про політичний тиск
Загрузка плеера...

Влада проводить публічну розправу над антикорупціонерами. Так вважають в українському представництві міжнародної антикорупційної організації Transparency International. Тут засудили дедалі сильніші утиски активістів і згадали одразу кілька гучних прикладів.

В першу чергу це – судовий процес над Віталієм Шабуніним, якого звинувачують у нанесенні травм середнього ступеня тяжкості відеоблогеру Філімоненку. У Transparency визнають, що Шабунін, як і будь-яка інша людина, повинен відповідати перед судом про свої вчинки. Проте міжнародна організація зазначає, що справу проти голови "Центру протидії корупції" чомусь розслідують набагато оперативніше, ніж злочини проти журналістів або розстріл Небесної Сотні.

Та Шабунін – не єдиний, за кого хвилюються Transparency International. Тут повідомили про утиски рівненського активіста Володимира Торбіча. Він очолює громадську організацію "Агентство журналістських розслідувань". За словами Торбіча, проблеми почались після публікації матеріалів про статки заступника голови СБУ Павла Демчини. Посадовець очолює управління по боротьбі з корупцією. У декларації він вказав, що мешкає у службовому гуртожитку. Проте його громадянська дружина, як виявилось, володіє дорогим будинком, фірмою та кількома елітними авто.

Після того, як журналісти порталу "Четверта влада" оприлюднили цю інформацію, СБУ вирішила перевірити фінансування громадської організації. Торбіч заявляє, що правоохоронці перевищували свої повноваження та порушували права і гідність людей.

На утиски – знову з боку СБУ – скаржились і журналісти програми "Схеми: корупція в деталях". У Transparency International додали, що й самі зазнають проблем через вимоги опублікувати судове рішення про конфіскацію "грошей Януковича". В організації оголосили, що знайдені факти, які демонструють утиски борців з корупцією, передадуть міжнародним партнерам.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram