Стосунки Катару і Саудівської Аравії знову загострились
Загрузка плеера...

Відносини між Катаром та Саудівською Аравію знову загострились. Цього разу причиною стало щорічне паломництво мусульман. Катар не дозволив посадку на своїй території літакам, які мали доправити паломників до Мекки.

Дипломатична криза у Перській затоці триває близько двох з половиною місяців. У червні Катар потрапив в ізоляцію, сусідні країни звинуватили державу у підтримці тероризму. Саудівська Аравія, Єгипет, Бахрейн та Об'єднані Арабські Емірати розірвали торгові та дипломатичні відносини з країною, єдиний сухопутний перехід між Катаром та Саудівською Аравією було закрито.

Доха заявила, що це обмежує права паломників, і звинуватила Ер-Ріяд у політизації щорічного хаджу. Після цього влада Саудівської Аравії погодилась відкрити кордон на час паломництва, також країна направила літаки своїх авіакомпаній, аби забрати катарських паломників.

Документи для отримання дозволу на посадку були вислані у Доху за кілька днів, проте столиця Катару відмовила пілотам. Ер-Ріяд поки не відмовляється від плану з перевезення паломників.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram