У НСЖУ розкритикували обшуки в "Страна.UA"
Загрузка плеера...

У Національній спілці журналістів розкритикували обшуки у помешканні працівників інтернет-видання Страна.UA. Слідчі дії провели 9 серпня, дозвіл на це дав Печерський суд столиці.

У спілці журналістів нагадали, що у рішенні суду повинен бути зазначений професійний статус медіа-працівників. Справа в тому, що журналісти мають право на захист своїх джерел інформації. У випадку, якщо ЗМІ не бажає називати джерело, така таємниця охороняється законом. У НСЖУ зазначили, що відповідне правило закріплене не лише українськими нормами, а й практикою Європейського суду з прав людини.

У Національній спілці журналістів заявили, що вважають дії правоохоронців грубим порушенням норм закону. Голова спілки Сергій Томіленко вважає, що силовики повинні публічно відзвітувати перед суспільством за свої дії. У об'єднанні вимагають провести відкрите обговорення розслідування.

Нагадаємо, 22 червня головного редактора Страна.UA затримали за підозрою у вимаганні грошей. Згодом правоохоронці заявили, що у редакції знайшли флешку з секретною інформацією Міністерства оборони.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram