НБУ витратив на друк грошей космічну суму
Загрузка плеера...

Заступник директора департаменту стратегії реформування Нацбанку України Руслан Кравець повідомив журналістам цікавий факт. Виявляється, за минулий рік державний регулятор витратив на емісію грошей 1 мільярд 300 тисяч гривень.

Сам по собі факт увімкнення друкарського станка вже є негативним явищем, оскільки збільшення грошової маси не підкріплене золотовалютним запасом і неминуче веде до інфляції. А озвучена паном Кравцем сума є приводом для справжнього обурення. Держава, що перебуває у стані затяжної фінансової кризи, не може вкладати стільки грошей у процес друку банкнот. Співробітник НБУ визнає, що необхідно терміново скоротити витрати, адже навіть за половину цього бюджету можна побудувати кілька сучасних лікарень. Одним з можливих рішень є перехід установ, організацій та фізичних осіб на безготівкові розрахунки.

За інформацією Національного банку, станом на 1 липня 2017 року загальний обсяг грошової маси в Україні становить 331 мільярд гривень. У обігу перебуває 2,8 мільярда банкнот та майже 13 мільярдів монет.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram