Аваков розпочав у Нацгвардії "релігійну чистку"
Загрузка плеера...

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заборонив священикам Української православної церкви Московського патріархату ставати капеланами у Національній гвардії. Про це повідомив заступник командувача з роботи з особовим складом Ярослав Сподар.

За словами військового, рішення було ухвалене після консультацій з Міністерством юстиції та Міністерством культури. Причиною заборони є той факт, що духовні центри вказаної конфесії перебувають на території країни-агресора.

Нагадаємо, що подібне формулювання було використане у так званих "релігійних" законопроектах, які Верховна Рада так і не спромоглася розглянути у травні. Документ передбачав особливий статус для таких церков, по суті, віддавши контроль над ними органам державної та місцевої влади.

Експерти переконані: розпорядження Авакова, так само як і скандальні закони, суперечать Конституції України, яка декларує релігійну свободу. Недопущення духовенства до капеланської діяльності містить усі ознаки дискримінації. Це також грубо порушує права тих службовців Національної гвардії, що вважають себе вірянами Московського патріархату, оскільки змушує їх звертатися до представників іншої церкви.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram