Свавілля на фармринку: ціни в аптеках і далі зростатимуть
Загрузка плеера...

Вартість аптечки з мінімальним набором найнеобхідніших ліків і медпрепаратів першої допомоги із десяти позицій (вата, знеболюючі та серцево-судинні препарати, бинт, йод) у Дніпрі виявилася найдешевшою – 163 грн, а в Одесі – найдорожчою – 173 грн. Найсуттєвіше за рік додали в ціні медикаменти в аптеках Львова. Там зафіксували здорожчання на 13%.

Ігор Гарбарук, економіст:

"Якщо подивитися за динамікою зростання цін на ліки, можна сказати про те, що в першій декаді серпня загальна вартість кошику ліків, я нагадаю, що це 32 найменування основних ліків, які найбільш затребувані споживачами, у п’яти найбільших містах України (містах-мільйонниках) склала: 1114 грн – у Дніпрі і в Києві – 1206 грн. Бачимо, що є регіональні відмінності".

Таку регіональну різницю фахівці пояснюють тим, що наразі держава не регулює ціни на фармринку. Окрім того, експерти попереджають, що попри літню тенденцію зміцнення гривні, громадянам не треба сподіватися на зниження вартості ліків. Адже валютні ризики, які характерні для осіннього періоду, вже наперед закладаються у вартість медичних товарів.

Костянтин Косяченко, доктор, кандидат фармацевтичних наук:

"Структура ринку ліків в Україні вже багато років така, що в упаковках 75% препаратів – вітчизняні. Тобто люди, пацієнти купують дешевші вітчизняні аналоги. 25% – купують іноземні препарати. В грошах: 75% – об’єму усіх грошей – це гроші за іноземні ліки. І говорити про те, що при коливанні валюти ціна зменшиться, думаю надіятися не варто. Якщо на осінь і в бюджетній резолюції закладається 27 грн за долар, то ціна прогнозовано буде зростати".

Нестабільна політична ситуація в країні, яка чомусь завжди традиційно припадає на осінь, теж вплине на формування цін на ліки і медпрепарати не на користь громадян.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram