В Україні 52 тисячі авто – поза законом
Загрузка плеера...

У Державній фіскальній службі підрахували, скільки автомобілів з іноземною реєстрацією перебуває в Україні з порушенням законодавства. Про це в інтерв'ю одному з видань розповів очільник Київської міської митниці.

За його словами, зараз майже 52 тисяч авто порушують митні правила. Більше половини з них було ввезено транзитом, решта належить до категорії "тимчасового ввезення". Різниця між цими двома категоріями полягає у тому, що "транзитні" автомобілі повинні раз на 5 або раз на 10 днів перетинати митний пост, а при тимчасовому ввезенні, яке здійснюють іноземці, автомобіль може перебувати на території України впродовж року.

При цьому користуватись автомобілем, який ввезено в Україну тимчасово, може лише та особа, яка перетнула кордон. Проте часто автомобіль ввозить в Україну громадянин іншої держави, а потім передає його у користування по довіреності українському клієнтові. Крім того, деякі українці, які мають подвійне громадянство, користуються паспортом іншої країни для тимчасового ввезення транспорту.

У Державній фіскальній службі зазначили, що, попри всі ці прийоми, автомобілі з іноземною реєстрацією все одно залишаються поза законом. У ДФС негативно ставляться до розмов про легалізацію таких машин.

Тут додали, що власники таких авто, які хочуть дотриматись закону, можуть виїхати закордон і спробувати продати транспорт, аби компенсувати свої витрати. У протилежному випадку тим, хто порушує законодавство, загрожують штрафи. Величина стягнень може у кілька разів перевищувати розмір несплачених митних зборів.

Податківці стверджують, що в Україні варто провести компанію з виявлення авто на єврономерах. Крім того, у ДФС пропонують надати поліції доступ до реєстру автомобілів, які в'їжджають на територію країни.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram