Шабуніну обрали запобіжний захід на 2 місяці
Загрузка плеера...

Дніпровський районний суд Києва обрав запобіжний захід голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну у вигляді особистого зобов'язання. Це означає, що активіст перебуватиме на свободі, проте він повинен повідомляти правоохоронців про переїзд або зміну роботи. Зобов'язання накладено на строк у два місяці. Зазначимо, що обвинувачення домагалось більш жорсткої форми контролю. Прокурори хотіли, щоб Шабунін не був зобов'язаний за першим викликом слідчого з'явитись до дільниці і не виїжджав за межі столиці. Через 60 днів суд повинен переглянути рішення.

Нагадаємо, 8 червня Шабунін ударив блогера Всеволода Філімоненка. Спершу голові ЦПК інкримінували побиття журналіста, проте перед оголошенням про підозру кваліфікацію справи змінили на "нанесення ушкоджень середнього ступеня тяжкості". Зміна кваліфікації викликала обурення у підозрюваного, Шабунін назвав такі дії не правомірними. При цьому голова Центру протидії корупції неодноразово зазначав, що вважає побитого Філімоненка не журналістом, а провокатором.

Адвокати Шабуніна заявили, що результати судової експертизи суперечать відеозапису бійки. На відео видно, що голова ЦПК вдарив Філімоненка у праву сторону обличчя, а експерти знайшли пошкодження на лівій. При цьому підозрюваний не відмовляється від звинувачень у бійці, але вимагає адекватного судочинства.

В організації вважають справу проти Шабуніна способом політичного тиску на активістів-антикорупціонерів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram