Запропоновані урядом реформи не підтримуються населенням
Загрузка плеера...

Майже усі проголошені урядом ініціативи негативно сприймаються населенням України. За результатами всеукраїнського соціологічного дослідження громадської думки, найвищий рівень недовіри – до пенсійної реформи.

Дмитро Дмитрук, соціолог:

"До прийдешньої пенсійної реформи населення сьогодні не має жодного рівня довіри. І з цим треба щось робити. Бо пенсійна реформа, в якій не бажає участь саме населення, головний фігурант, вона просто приречена на повний провал".

Запропоновану прив’язку виходу на пенсію не до віку, а до страхового стажу і можливість докупити роки, яких не вистачає до виходу на пенсію, підтримує лише 30% населення.

Дмитро Дмитрук, соціолог:

"Ми бачимо, що не підтримується підвищення пенсійного віку та страхового стажу. Не підтримується заборона дострокового виходу на пенсію. І так само пов’язано з цим питання щодо більш жорсткого контролю за оподаткуванням малих підприємств так само не підтримується".

Чи не єдине, що сподобалося українцям – це скасування спеціальних пенсій для державних службовців, народних депутатів, суддів та прокурорів.

Дмитро Дмитрук, соціолог:

"Тобто, коли мова йде про обмеження пенсійних гарантій для влади, ми бачимо, що 81% майже населення країни виступає за таку реформу. Що стосується всіх інших реформ – вони мають негативну оцінку в очах населення".

Схожа ситуація і з так званою земельною реформою. 72% населення не підтримує подолання мораторію на вільний продаж і купівлю землі.

Дмитро Дмитрук, соціолог:

"Сьогодні в українському суспільстві немає якоїсь більш-менш сталої, великої соціально-демографічної групи, яка б виступала за вільний продаж земель сільськогосподарського призначення. Ми бачимо, що 72% дуже промовисто кажуть про те, що мораторій на землю, скоріш за все, буде продовжений. І незважаючи на бажання Міжнародного валютного фонду, ринок землі у цьому і навіть майбутньому році не запрацює".

Дослідження громадської думки проводилося з 20 по 29 липня 2017-го року у 24-х областях України за виключенням тимчасово окупованих територій. У опитуванні взяли участь 2030 респондентів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram