Уряд відповідальний за те, що НАЗК не стало незалежним органом, - expert view
Загрузка плеера...

15 серпня в постійній рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork – голова ГО "Громадський люстраційний комітет" Олександра Дрік під час прес-конференції прокоментував проблеми та недоліки в роботі Нацагентства з питань запобігання корупції.

Олександра Дрік, голова ГО "Громадський люстраційний комітет":

"По-перше, дуже іронічно, що прес-конференція про звіт року діяльності НАЗК відбувається у приміщенні Кабінету Міністрів. Оскільки Кабінет Міністрів у першу чергу несе відповідальність за те, що НАЗК так і не стало незалежним органом, і не змогло повноцінно виконувати ті функції і завдання, які були покладені на нього законодавством. Це також проявляється і в тому, що підзвітні і підконтрольні уряду органи блокують роботу системи електронного декларування.

Коли ми говоримо про Держспецзв'язок, то це є та структура, яка свого часу видавала сертифікат безпеки системі електронного декларування, чим ледь не зірвала запуск роботи цієї системи. Його структура ДП "Українські спеціальні системи" є адміністратором системи. Фактично НАЗК, попри те, що вони є власником системи, вони не контролюють систему електронного декларування, тому що вона знаходиться в руках спецслужб під назвою Держспецзв'язок. Це державне підприємство, для вашого розуміння, заявило, що існуюча система не може бути розвинена автоматизованою системою перевірки. Це означає, що без автоматизованої системи перевірки неможливо буде перевірити мільйон декларацій. І НАЗК так і далі буде перевіряти по 39 декларацій за півроку.

Резюмуючи відповідь на питання, хто заважає, заважає Кабмін, який через підконтрольні структури, блокує роботу системи електронного декларування – головного інструменту, який є у розпорядженні НАЗК. Заважає Адміністрація Президента, представники фракції Президента в парламенті, які постійно намагаються змінити закон про запобігання корупції, або скасувавши відповідальність за недостовірну інформацію, або створивши умови, за яких НАЗК не може повноцінно перевіряти декларації, або закривши частину декларацій з реєстру, які ми постійно змушені відбивати".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram