В ООН зібрали докази проти Асада
Загрузка плеера...

Міжнародна комісія ООН із питань розслідування порушень прав людини в Сирії вже зібрала достатньо доказів, щоб засудити за військові злочини президента Башара Асада. Про це розповіла член комісії Карла дель Понте.

Вона зауважила, що Радбез ООН не спроможний створити спеціальний трибунал, який міг би розслідувати злочини в Сирії. Хоча Організація Об'єднаних Націй створює новий орган для підготовки судового переслідування. Крім того, Рада безпеки не має наміру звертатися до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

За словами Дель Понте, роботу комісії надалі має продовжити прокурор, однак створення спеціального суду блокує Росія, користуючись своїм правом вето в Раді безпеки ООН.

Водночас повідомляється, що сирійський уряд заперечує повідомлення комісії і відкидає всі звинувачення, що начебто вчинені державними збройними силами та службами безпеки країни.

Нагадаємо, що війна у Сирії триває з 2011 року, в ній беруть участь урядові війська, збройна опозиція, радикальні ісламісти, курдські формування та інші сили. Значну частину території країни контролюють бойовики Ісламської держави.

Міжнародні організації неодноразово звинувачували режим президента Асада в застосуванні забороненої зброї, у тому числі й хімічної.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram