Капуста та морква додали в ціні більше 100% з початку року
Загрузка плеера...

На 0,2% виросли ціни у липні порівняно із червнем 2017-го року. Згідно даних Держстату, серед продуктів харчування найбільше подорожчало м'ясо та м’ясопродукти – 5,1%, хліб – 0,9%, молоко – 0,2% та сир 0,1%. При цьому, у липні продемонстрували подешевшання яйця, олія, риба, цукор та овочі. Втім, на середній ціні цих продуктів за перше півріччя 2017-го року, це суттєво не позначилося.

Олег Пендзін, економіст:

"Незважаючи на те, що у липні було зафіксовано невелике зменшення цін на овочі, якщо ми подивмося ціни, які були на початку цього року, на жаль, ми маємо достатньо великий ріст. Не зважаючи на липневе подешевшання, ми маємо по картоплі – 44% росту, по капусті – 132% росту по відношенню до січня місяця цього року, по моркві – 170% росту. Тобто, незважаючи на те, що у липні ціни почали зменшуватися, у зв’язку із надходженням продукції овочів з відкритого ґрунту, нового врожаю. Все рівно, ми маємо достатньо високий ріст на цю продукцію, починаючи з початку року".

Також у ціні додала комуналка – в середньому на 0,6%, найбільше подорожчало утримання прибудинкової території – 8,5%. Ліки та медпослуги подорожчали на 0,4 та 0,9% відповідно. Зріс тариф на проїзд у автомобільному та залізничному пасажирському транспорті. Подорожчання подорожей залізницею пояснюють збільшенням вартості додаткових послуг, а проїзд у автомобільному транспорті виріс через зростання тарифів у міському транспорті.

За даними Держстату, ціни на одяг та взуття у липні знизилися на 4,4%. Це пояснюють сприятливою ситуацією на валютному ринку та стабілізацією валютних очікувань.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram