Незабаром кияни отримають платіжки з підвищеною квартплатою
Загрузка плеера...

З наступного тижня частина киян сплачуватиме за утримання будинку та прибудинкової території по подвійному тарифу.

Згідно розпорядженню КМДА від 1 липня, при оплаті до 20 числа поточного місяця тариф становитиме 5 грн 80 коп., після 20-го – 6 грн 43 коп. за квадратний метр. Раніше кияни платили по 2,8 та 3,3 грн відповідно.

Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА:

"У тариф закладаються витрати підприємств, які обслуговують. А от частина таких витрат, наприклад, заробітна платня мінімальна вдвічі зросла, у шість разів зросла ціна електроенергії, яка рухає ліфти і освітлює сходові клітини, у п’ять разів зросла вартість паливо-мастильних матеріалів, вартість вивезення сміття вдвічі. Це основні аспекти, і саме по цих складових витрати було збільшено, що призвело до зростання кінцевого тарифу, який зараз затверджено для комунальних ЖЕКів".

За даними КМДА, комунальні ЖЕКи обслуговують 60% житлового фонду столиці. Решту 40% – комерційні підприємства, ОСББ, кооперативи тощо.

Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА:

"Місто тим компаніям, які розрахували тариф і затвердили його, сьогодні ставить завдання по підвищенню якості послуг, тому що у нас існував так званий порочний круг: двірник отримував мізерну зарплатню, керівник двірника розумів, що зарплатня мізерна і вимагати чогось аморально. При цьому людина, яка сплачує квартплату, розуміє, що вона за щось її сплачує і хоче бачити якийсь сервіс, але його не бачить. Таким чином існувало порочне коло, яке не дозволяло взагалі говорити про якусь нормальну якість послуг. Зараз ми говоримо про ситуацію іншу".

За словами Петра Пантелеєва, двірникам пропонуватимуть зарплатню на рівні 5-6 тис. грн. У планах столичної адміністрації також оновлення кадрового резерву на посади начальників районних керуючих компаній.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram