Єврокомісія скликає термінову нараду через яйця
Загрузка плеера...

Єврокомісія скликає термінову нараду через "яєчну проблему".

Справа в тому, що більш ніж у 10 країнах Євросоюзу знайшли яйця, заражені фінпронілом. Цю отруту використовують для боротьби зі шкідниками. У людей ця речовина викликає нудоту і запаморочення, значні дози отрути вражають печінку, нирки та щитоподібну залозу.

Великі партії зараженої продукції надійшли у ресторани та кафетерії Німеччини, Бельгії, Франції та Нідерландів. Згодом отруєні яйця виявили у Румунії, Данії та Великобританії. Зараз проблема зачепила вже 12 країн. Основним джерелом надходження шкідливих продуктів вважають нідерландськи ферми, інсектицид виявили також у яйцях з Німеччини та Бельгії.

Заражену продукцію вилучають з прилавків магазинів та знищують. У Великобританії знайшли близько 700 тисяч небезпечних яєць, у Німеччині говорять приблизно про 11 мільйонів, а у Данії повідомили про 20-тонну партію. Сотні фермерських господарств закрито, багатьом виробникам доведеться забити курей. Через скандал попит на яйця у ЄС різко зменшився. Підрахувати точну кількість зараженої продукції фахівці поки не можуть.

Комісар з охорони здоров'я Витяніс Андрюкайтіс ініціював зустріч міністрів тих країн, яких торкнулась ця проблема. Єврокомісар також закликав взяти учать у обговоренні проблеми агентів продовольчої безпеки. Нідерланди та Бельгія почали розслідування цього інциденту, двох підозрюваних затримано. Це співробітники нідерландської фірми, яка постачала препарати для обробки тварин від шкідників.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram