Іноземні реформатори прийшли в Україну не заради змін?
Загрузка плеера...

Пропрацювавши трохи більше року очільником "Укрзалізниці" Войцех Балчун, за офіційною версією, подав у відставку за власним бажанням. Хоча у Польщі, за оцінками фахівців, він чимало зробив у сфері інфраструктури, в Україні з подібними досягненнями якось, м’яко кажучи, не склалося.

Олексій Якубін, політолог:

"Давайте чесно говорити, для чого їх запросили сюди. Їх запрошували, щоб вони виконували роль весільних генералів. І влада робила це навмисно. Вона користувалася тим, що частина населення завищено дивиться на людей, які пов’язані із заходом, Європою. Влада користувалася міфологічними уявленнями громадян, запрошуючи цих людей на посади".

На таких реформаторів, як Войцех Балчун, за останні три роки нашій державі щастить, як ніколи раніше. У свій час трохи більше року протрималися на своїх посадах Наталія Яресько, яка очолювала Міністерство фінансів, Айварас Абромавічус, який керував Міністерством економрозвитку і торгівлі. Не довгою була і кар’єра тепер уже колишніх українських чиновників так званого грузинського десанту: Олександра Квіташвілі, Міхеїла Саакашвілі, Еки Згуладзе, Хатії Деканоїдзе, Давида Сакварелідзе. Це далеко не весь список тих, на кого, зокрема, українське суспільство покладало великі надії. І тут виникає логічне запитання: чому ж такі досвідчені чиновники-реформатори не змогли проявити себе в Україні? У політологів є припущення, що, ймовірно, з самого початку задачі у таких чиновників були інші.

Олексій Якубін, політолог:

"Вони просто були прикриттям для реального контролю і використання ресурсів цих відомств, державних підприємств під нібито керівництвом цих іноземців. У нас ці іноземці – це була операція-прикриття, щоб насправді нічого не змінювати".

Однак, на думку політологів, запрошені іноземні фахівці знали, на що вони ідуть.

Олексій Якубін, політолог:

"Вони розуміли, що виконують роль весільних генералів, але, давайте чесно, їм це теж було вигідно. Ми знаємо про офіційні заробітні плати іноземців на посадах. З одного боку іноземці виконують роль прикриття, а з іншого боку вони допомагали розмивати питання відповідальності".

Якщо так, тоді хто буде відповідати за неефективну роботу таких чиновників?

Олексій Якубін, політолог:

"Ми маємо говорити про те, хто їх призначив. Саме вони тепер мають нести відповідальність за діяльність іноземців на посадах. Більше того, має бути проведений аудит. Досі ні НАБУ, ні САП не провели аудит Мінекономіки, Мінфіну, державних підприємств, де керували іноземці".

Тобто той факт, що іноземні фахівці нічого не зробили для України, показує не лише відсутність політичної волі боротися з корупцією, але і демонструє, що за достойну пропозицію їм готові підігрувати закордонні друзі, і відповідальності за це ніхто не несе.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram