СБУ знову обшукала видання "Страна.ua"
Загрузка плеера...

Співробітники Служби безпеки України провели відразу кілька обшуків як у редакції інтернет-видання "Страна.ua", так і в місцях проживання деяких журналістів.

Інформацію про проведення силовиками слідчих дій підтвердила на своїй сторінці у Facebook речниця СБУ Олена Гітлянська. Вона зауважила, що обшуки були санкціоновані судом і відбуваються у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею "розголошення державної таємниці".

Водночас Гітлянська наголосила, що інтернет-видання працює у штатному режимі.

Головний редактор "Страна.ua" Ігор Гужва заявив, що в офісі редакції вилучають комп'ютери, у будинках журналістів – телефони і планшети. На його думку, СБУ тепер матиме ще один "формальний привід для обшуку редакції". Якщо ж силовики щось знайдуть, то знову спробують його затримати.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко уже висловив стурбованість черговим обшуком у редакції інтернет-видання. Він вважає, що "настільки системна "увага" правоохоронців до одного ЗМІ… свідчить про вибірковий підхід влади".

Голова НСЖУ зауважив, що "Міжнародна федерація журналістів уже робила заяву про неприпустимість силових дій із порушенням прав журналістів видання "Страна.ua" і про те, що відкриття все нових кримінальних справ є проявом тиску".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram