ЄС дасть €100 млн на реформу держслужби України
Загрузка плеера...

Євросоюз надасть Україні понад 100 мільйонів євро фінансової допомоги на підтримку реформування системи державної служби.

Бeренд де Гроот, керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні:

"Заходи з реформування в Україні надихаються здебільшого тим, що передбачено в межах асоціації між ЄС та Україною. Ці заходи не будуть успішними, якщо в Україні не буде належного персоналу, фахівців із реалізації реформ. Напевно, найбільш важливим заходом у цьому аспекті є те, що ЄС надає фінансову допомогу у понад 100 мільйонів євро для реформування системи державного управління в Україні".

Як повідомив представник ЄС, ці кошти надаватимуть у вигляді прямої допомоги, яку перераховуватимуть до держбюджету. Проте Україна буде отримувати гроші в обмін на виконання завчасно визначених дій та заходів. Адже, як зауважив європейський фахівець, за три роки наша країна так і не спромоглася змінити систему державного управління та впровадити ефективні, якісні реформи.

Бeренд де Гроот, керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні:

"Після Майдану справді відбулися зміни, ми побачили молодих людей як в уряді, так і у Верховній Раді, але досі в Україні не створили тієї системи, яка буде відповідати за якісну реалізацію реформ".

Відтак, наразі планується, що фінансова допомога від євроспільноти не надходитиме в Україну авансом, а лише після конкретних кроків з боку чинної влади.

Закон про реформування держслужби набув чинності ще 1 травня 2016 року. Лише через рік в уряді заявили, що роботу 10-ти міністерств із 18-ти планують реорганізовувати, а також залучити до своїх відомств приблизно тисячу молодих фахівців для підвищення ефективності державного управління. Перші кроки у цьому напрямку урядовці мають намір зробити уже у серпні. Звісно, під пильним наглядом наших європейських партнерів.

Однак, враховуючи наразі малоефективну роботу і уряду, і Верховної Ради, у експертів є сумніви, щодо результативності реформи системи державної служби.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram