Польща провокує Україну новими паспортами
Загрузка плеера...

До 100-річчя відновлення державності польське Міністерство внутрішніх справ розробило новий дизайн паспортів. На сторінках документа буде розміщено зображення важливих постатей та пам’яток, пов’язаних з історією нашого західного сусіда.

Один з малюнків, а саме Меморіал орлят на Личаківському цвинтарі Львова, викликав обурення вітчизняних дипломатів. 7 серпня Міністерство закордонних справ викликало посла Польщі Яна Пєкло та вручило йому ноту протесту, зазначивши, що використання фотографії споруди, розміщеної на території України, є недружнім кроком, який негативно впливає на партнерство республік. Трьома днями раніше аналогічно вчинили чиновники у Литві, оскільки Гостра брама у Вільнюсі теж опинилася серед ескізів для паспорта.

Офіційна Варшава запевняє, що пам’ятки лише підкреслюють національну самосвідомість поляків і у жодному випадку не є натяками на територіальні претензії. Втім, навіть у самій Польщі подібна провокація отримала негативну оцінку. "Газета Виборча", до прикладу, пропонує уявити, якою була б реакція, якби Німеччина друкувала у себе в паспортах зображення Вроцлава чи Щецина.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram