У Коцюбинському з криками та суперечками вирішували долю селища
Загрузка плеера...

Суперечки, балаган і словесні перепалки – саме так пройшло десяте пленарне засідання другої сесії Коцюбинської селищної ради.

Перш ніж розпочати засідання депутати і представники громади понад дві години дискутували і не могли приступити до вирішення важливих завдань. Зокрема, розподілити бюджетні кошти, визначити пріоритети житлово-комунальної сфери, розв'язати міжвідомчі суперечки, зробити кадрові призначення, приступити до земельних питань. Бездіяльність місцевої влади просто блокує розвиток Коцюбинського, яке зараз має такий унікальний шанс.

Справа у тому, що у грудні 2016 року селище підписало Угоду Мерів і приєдналося до Ініціативи Євросоюзу з підтримки енергоефективності муніципалітетів. Це широке коло програм, започаткованих європейськими інституціями, які дають шанс отримати фінансову допомогу від міжнародних донорів на розвиток певного населеного пункту.

Максим Жук, експерт із енергоефективності та управління міжнародними проектами:

"На сьогодні в рамках Угоди Мерів у Коцюбинського з’явилася можливість отримати грант приблизно 780 тисяч євро на розвиток. Окрім того, є можливість отримати 30-40 млн грн на енергозбереження – це позика від НЕВКО під 3% річних у гривні".

Однак, можливості розвитку вимагають певних зобов’язань від місцевої влади. Зокрема, затвердження плану дій енергетичного розвитку до 2030 року, а також співфінансування заходів із місцевого бюджету. Тому це пленарне засідання другої сесії було надважливим як для селища, так і для його жителів, оскільки депутатам терміново треба було прийняти рішення щодо майбутнього розвитку Коцюбинського.

Ольга Матюшина, голова Коцюбинської селищної ради:

"Можна створити інфраструктуру за кошти Європейського союзу. Основна умова: 20 на 80. Сьогодні ми голосуємо, що ми підтримуємо цю ініціативу і створюємо робочу групу, куди ми можемо включити усіх бажаючих. Ми не відголосовуємо концепцію розвитку, ми не беремо на себе жодних зобов’язань".

Для отримання фінансування на розвиток місто має розробити кілька базових проектів. На засіданні депутатам і громаді Коцюбинського було запропоновано п’ять концепцій, зокрема, запуск Центру адміністративних послуг, а також Центру енергоменеджменту, відновлення теплиці для озеленення населеного пункту, розвиток спортивної інфраструктури та відновлювальної медицини.

Максим Жук, експерт із енергоефективності та управління міжнародними проектами: "Грант предполагает 5 проектов для социально-экономического развития Коцюбинского, которые дадут возможность развивать поселок в независимости от того, есть областное финансирование или нет. Это создание рабочих мест прямо в селе, это использование инфраструктуры вокруг Коцюбинского. Сразу скажу, ни один цент по этим программам не используется просто как пополнение оборотных средств на совет. Все эти деньги дают на конкретно разработанные проекты с конкретными данными и цифрами. Каждый проект реализуется поэтапно, каждый этап проверяется экспертами европейской комиссии".

Зрештою депутати селищної ради прийняли рішення створити робочу групу щодо отримання гранту на розвиток Коцюбинського. Робоча група опрацює всю інформацію з цього приводу, після чого будуть подальші детальні обговорення концепцій і проектів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram