Половину українців не цікавить Єдина церква
Загрузка плеера...

Після Революції Гідності та початку війни з Росією загострилося питання релігійної єдності православних вірян. Президент України Петро Порошенко неодноразово закликав до створення Єдиної Помісної церкви, втім, спроби посадити лідерів конфесій за стіл переговорів поки що не дали жодного результату. Як свідчать дані опитувань, обєднання церков не є нагальною потребою не лише для ієрархів, але й для значної частки простих громадян.

Спеціалісти соціологічної групи "Рейтинг" виявили, що майже 50% українців ставляться до подолання розколу між конфесіями байдуже. Порівняно з 2014 роком, цей показник не лише не зменшився, а навпаки – помітно зріс. Втім, табір критиків створення Помісної церкви відчутно скоротився – лише 18%. Кожен третій опитаний прагне єдності, причому переважна більшість тих, хто підтримують ініціативу, належать до УГКЦ або Київського патріархату.

Що ж стосується того, на базі якої конфесії має постати Єдина церква, греко-католики та прибічники патріарха Філарета мають дуже консервативні погляди. 88 та 95% відповідно вважають, що лише їх релігійна інституція має на це право. В той же час, серед вірян Московського патріархату є розбіжність думок. Чверть з них прагнуть ліквідувати залежність від РПЦ і готові визнати владу Філарета.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram