ДФС хоче збільшити штрафи для власників "єврономерів"
Загрузка плеера...

Збільшити штраф за порушення термінів перебування на території України автомобілів з іноземною реєстрацією, які були ввезені тимчасово або на умовах транзиту, пропонують у Державній фіскальній службі України.

Олексій Сівірін, Департамент організації протидії митним порушенням ДФС:

"Розроблено проект закону України про внесення змін до Митного кодексу України щодо накладення стягнень у справах про порушення митних правил та виконання постанов у цих справах, яким передбачено посилення відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ст. ст. 470, 481 Митного кодексу України шляхом встановлення відповідальності за порушення визначених строків перебування митного режиму транзитного, тимчасового ввезення на строк більше, ніж 20 діб. За вчинення таких правопорушень пропонують санкції у вигляді штрафу у розмірі 100% вартості цих товарів, транспортних засобів".

За словами директора Департаменту адміністрування митних платежів ДФС, законопроект вже погоджено з Міністерством фінансів та міністерством економіки та передано на розгляд до Державної регуляторної служби України.

Зараз статтею 470 Митного кодексу передбачено штраф за перевищення терміну транзитного переміщення автомобіля територією України не більше ніж на добу – 170 грн, більше ніж на добу, але не більше 10 днів – 3400 грн, більш ніж на 10 днів – 8500 грн.

За перевищення термінів тимчасово ввезених транспортних засобів стаття 481 передбачає штраф 850 грн, якщо авто не вивезено протягом трьох діб після закінчення терміну перебування, не більш як 10 днів – 5100 грн, більш ніж 10 днів – 17000 грн.

За сім місяців 2017 року протоколів про порушення строків транзиту авто було складено майже 9 тисяч, 1975 протоколів склали на порушників строків тимчасового ввезення транспортних засобів.

Олег Ярошевич, громадський активіст:

"На сьогоднішній день головне – розробляти закон, який би урегулював відносини між українцями і іноземними автомобілями, – немає такої ні державної ініціативи, ні президентської ні відповідальність самої фіскальної служби немає. На сьогоднішній день держава не має права заборонити ввезення таких автомобілів і не має права дозволити. Кабмін скидає відповідальність на Верховну Раду, Верховна Рада – на комітети, комітети – на Кабмін".

Нагадаємо, власники автомобілів з іноземною реєстрацією під Верховною Радою України вже неодноразово вимагали ухвалити законопроекти, які дозволяють пом’якшити умови перебування таких транспортних засобів на території України. Наступна акція протесту призначена на початок вересня, коли народні депутати повернуться з канікул.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram