Генпрокурор просить звільнити Балчуна
Загрузка плеера...

Генпрокурор Юрій Луценко звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана із проханням не продовжувати контракт із головою "Укрзалізниці" Войцехом Балчуном.

Про це написало видання "Українська правда", посилаючись на текст звернення, яке є у їхньому розпорядженні.

У документі Луценко зазначає, що правоохоронці розслідують близько 90 кримінальних проваджень за фактами привласнення, розтрати, заволодіння майном службовими особами "Укрзалізниці".

Зокрема, вказується на розслідування справи про привласнення посадовцями держпідприємства у 2015-2017 роках державних коштів у сумі понад 150 млн грн. Гроші вивели, уклавши договори на придбання товарів за завищеними цінами та фіктивні договори.

Водночас представники НАБУ заявляють, що "Укрзалізниця" не виявляє інтересу до участі в антикорупційних розслідуваннях в якості потерпілого. Зокрема, Бюро розслідує 16 кримінальних справ, пов’язаних із корупцією на підприємстві, загальна сума збитків за якими становить понад 650 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що напередодні із критикою на адресу Бальчуна виступив і міністр інфраструктури Володимир Омелян. Він звинуватив поляка в підтасовках звітності, вказавши, що насправді "Укрзалізниця" демонструє тенденцію до погіршення реальних фінансових показників.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram