Приватизація не врятує від рейдерства та корупційних схем
Загрузка плеера...

За три роки (протягом 2017-2020 рр.) із майже 3,5 тисяч (3444) державних підприємств влада планує віддати у приватні руки майже дев’ятсот (893). Як заявили у Кабміні, у власності держави залишать лише стратегічні та важливі об’єкти. Таких наразі 378. 1255 – планують взагалі ліквідувати, а у тимчасову експлуатацію приватним компаніям мають намір віддати 359 підприємств, які зараз належать країні.

Уряд уже ухвалив документи, які мають змінити умови в сфері приватизації об’єктів державної власності. Зокрема, є пропозиція щодо спрощення процедури їх продажу. Хоча влада зі свого боку запевняє, що приватизація допоможе залучити додаткові інвестиції в країну, думки експертів у цьому питанні розділилися. Чимало економістів вважають це недоцільним.

Віктор Скаршевський, економіст:

"Когда правительство заявляет, что сейчас приватизируем, и хлынут иностранные инвестиции, это неправда. Даже если взять данные Министерства экономики, в Украине 90% рынка – частные предприятия, которые производят 90% ВВП. Почему туда не идут иностранные инвестиции? Это частные компании, там нет коррупции. Наверное, дело не только в коррупции. Просто не работает судебная система, нет защиты прав собственности, как частной, так и государственной. А судебная реформа идет, но только в другую сторону. Все монополизируется под Президента. Если эти фундаментальные вещи не меняются, то приватизация никакого позитивного эффекта не даст".

Окрім того у приватизації державних підприємств експерти вбачають чимало ризиків для країни. І ось чому.

Віктор Скаршевський, економіст:

"В принципе, приватизация сама по себе – хорошее направление. Обычно это приводит к позитивному эффекту, особенно если это не касается монополизированных рынков. А если проводить приватизацию при отсутствующем, неработающем Антимонопольном комитете, то приватизация ни к чему не приведет. Это будет просто перераспределение контроля за финансовыми потоками. Это касается энергосектора, морских портов и так далее".

Тобто, за словами фахівців, на шляху розбудови життя по-новому влада вкотре не з того почала. Відтак, глобальна приватизація може не принести обіцяних результатів, адже це не стовідсоткова панацея від ганебного рейдерства та корупційних схем.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram