Закон про КСУ: Президент підпорядковує собі всі гілки влади
Загрузка плеера...

Новий закон про Конституційний суд може допомогти підпорядкувати судову гілку влади Президенту. Такі ризики експерти помітили у нових правилах комплектування суддівського корпусу.

Георгій Крючков, екс-народний депутат України:

"При доборі Президент має шість представників, яких він затверджує. Шість – Верховна Рада, яка одразу розпадається – там буде боротьба між фракціями, і якась частина буде теж прилягати до Президента. І частина – суддівського корпусу".

За словами експертів, нова норма, яка дає право громадянам подавати скаргу до Конституційного суду, є лише обгорткою для того, щоб приховати справжню мету цього закону.

Про те, що у документі безліч неоднозначних норм стало зрозуміло іще під час ухвалення у парламенті, коли декілька фракцій відмовилися давати голоси.

Георгій Крючков, екс-народний депутат України:

"Вдалося виторгувати голоси у "Опозиційного блоку" і депутатських груп. Тобто це – результат домовленостей. Зараз практично ніщо не заважає обранню суддів. Президенту запропонують за результатами цього конкурсу кандидатури. Він визначить, кого обирає. І затверджує".

Експерти припускають, що новий склад Конституційного суду може бути сформовано вже до кінця поточного року.

Георгій Крючков, екс-народний депутат України:

"Комплектування йде до того, щоб обов’язково забезпечити те, щоб очолювала Конституційний суд людина, яка буде виконувати волю Президента. І у цьому величезний сенс "реформи", яка зараз здійснюється у цій сфері".

Нагадаємо, новий закон про Конституційний суд було ухвалено у парламенті 13 липня, підписано Президентом 31 липня. Закон набуває чинності 3 серпня – на наступний день після публікації у газеті "Голос України".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram