Президент проти живодерів
Загрузка плеера...

Захисники тварин перемогли. Президент підписав закон, який суттєво посилює відповідальність за мордування тварин. Зокрема, катування тварин, вчинене з особливою жорстокістю або у присутності неповнолітнього, карається позбавленням волі строком до 8 років.

Але, на думку захисників тварин, це не остаточна перемога. Оскільки закон охоплює нелегальні цирки і дельфінарії, де тварини іноді утримуються у, м'яко кажучи, неналежних умовах.

Віталій Черняховський, головний координатор Громадянської кампанії "Форум порятунку Києва":

"Внесение правки о передвижных цирках, которая фактически запрещает их деятельность, послужило причиной того, что Президент задержал подписание закона. Он это затягивал в связи с тем, что на него оказывалось влияние, чтобы он закон ветировал. Пытаются отыграть позицию относительно того, чтобы не было запрета на передвижные цирки. Это абсолютно неприемлемо для всех зоозащитников".

На думку захисників тварин, представники "циркового" бізнесу намагатимуться пролобіювати інший законопроект, аби пом'якшити вже підписаний. Для цього будуть використовуватися різні методи. Зокрема й "контракції", які вже відбувалися, з аргументами на кшталт "посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами призведе до зникнення цирків".

Загрузка...
Loading...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?