Надання медичних послуг в Україні – на найнижчому рівні, – expert view
Загрузка плеера...

2 серпня в постійній рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork – український політик Степан Гавриш, який в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу NewsNetwork прокоментував проблеми надання медичних послуг в Україні. На думку експерта, надання медичних послуг повинно бути якісне, оскільки в Україні воно на самому низькому рівні, навіть порівняно з країнами третього світу.

Степан Гавриш, український політик:

"Тут головним є не стільки ціна бюджету на медицину, на яку має виділятися не менше ніж 5-6% ВВП, скільки проблема іншої системи підходу до медицини. Медицина не може бути безплатною, і без сумніву, що прийняте рішення про медичне страхування має бути пов’язане з пенсійним страхуванням. Система соціального страхування суспільства має привести до іншого рівня та якості надання медичних послуг. Сучасна медицина – це дуже дорогі технології, і для того, щоб вони могли працювати, їх мало купити – ще потрібно навчитись. Середній час навчання професіонального лікаря за кордоном триває від 8 до 15 років і зрозуміло, що нам потрібно повернутися до якості освіти професійних медиків. Також нам потрібно будувати альтернативи, оскільки мають бути комунальні та державні медичні заклади, які підтримуються державним бюджетом з цілою системою страхових полісів. І пенсіонерам не варто боятися, що вони не зможуть отримати такий поліс, оскільки вони не працюють. Людям, які не мають достатньо коштів, роботи і нормальної зарплатні, держава має видавати страховий поліс шляхом правильної та адекватної страхової моделі.

Також дуже важливою є проблема доступу громадян до медичного обслуговування, оскільки кожен громадянин має право на доступ до максимально ефективної системи лікування, починаючи від сімейного лікаря. Система сімейних лікарів має набути відповідну логіку і це повинна бути стратегія, коли медична справа або карта ведеться не тільки на окремого хворого, а на всю сім’ю, оскільки йдеться про новий час, в якому існують проблеми вторгнення в генетичну систему і аналіз генетичних перспектив здоров’я людини стає ключовою функцією відповіді на виклики майбутнього здоров’я. Зрозуміло, що надання медичних послуг повинно бути якісне, оскільки в Україні воно на самому низькому рівні, навіть у порівнянні з країнами третього світу".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram