Суддів у ВСУ відбирають з порушенням норм Конституції?
Загрузка плеера...

До нового Верховного суду України пропонують 30 кандидатів, які не відповідають вимогам останньої чинної редакції 127-ї статті Конституції України, у якій, зокрема, зазначено, що на посаду судді може бути призначений громадянин України, який є компетентним та доброчесним. Про це заявляють громадські активісти, які беруть участь у встановленні відповідності кандидата на посаду судді критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

Роман Маселко, адвокат, представник Громадської ради доброчесності:

"Питання – чи відповідає суддя Верховного суду майбутній вимогам конституції, що він повинен бути доброчесним, якщо кожен 4-й у Верховному суді, до нього є претензія від громадськості про те, що він є недоброчесний, мені здається, ми не сповна реалізували оце завдання очищення судової влади. І не можемо очікувати, що суспільство буде мати високу довіру до нового органу".

Зокрема, вища кваліфікаційна комісія суддів погодила кандидатів, які виносили політично вмотивовані рішення, ігнорували рішення Європейського суду з прав людини, а також ведуть спосіб життя, який не відповідає задекларованим доходам.

Роман Маселко, адвокат, представник Громадської ради доброчесності:

"Ці судді будуть вирішувати справи стосовно топ-корупціонерів, політичних опонентів на рівні касаційної інстанції як остання інстанція".

Активісти підкреслюють, що зі 120 кандидатів, які подавалися на конкурс, 70% мали бути перевірені вищою кваліфікаційною комісією суддів через наявність сумнівів щодо їхньої професійної етики.

З вимогою не допустити призначення на посади у новому Верховному суді недоброчесних кандидатів, громадські активісти як до гаранта Конституції, звернулися до Президента України.

Наталя Соколенко, представник Громадської ради доброчесності:

"Президент назвав цей конкурс зразковим. Але, пане Президенте! Або вас дезінформують, або ви щиро хочете вірити, що конкурс справді вдався і є зразковим – це не так".

Нагадаємо, 28 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів опублікувала список переможців конкурсу на посади у новий Верховний суд. Голова комісії Сергій Козьяков назвав конкурс безпрецедентним та пообіцяв оновлення суду більш ніж на 90%. У той же час, після оприлюднення списків у громадськості було безліч запитань щодо відібраних кандидатів. Піддали сумніву доброчесність більшості кандидатів із запропонованих до складу нового Верховного суду і у посольстві США.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram