Уряд далі маніпулює цифрами: мільярди на субсидії, дороги та медицину
Загрузка плеера...

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до державного бюджету на 2017 рік. Документом передбачено, що кошти від перевиконання бюджету будуть спрямовані на пріоритетні соціальні програми у комунальній, медичній і культурній сферах, на допомогу вразливим верствам населення, а також на оборону, безпеку та дороги.

Як зазначається у пояснювальній записці документу, видатки і доходи держбюджету у поточному році збільшуються на 26 мільярдів, у тому числі по загальному фонду – на 25 мільярдів гривень. Зведений бюджет країни за перше півріччя виконаний із профіцитом на рівні понад 52 мільярди.

Згідно зі змінами на 30% збільшуються видатки на субсидії для оплати житлово-комунальних послуг. У грошовому еквіваленті це більше 14-ти мільярдів гривень додаткових фінансових ресурсів. Загалом на субсидії держава запланувала виділити із державної казни понад 61 мільярд. Проте тут варто нагадати, що на початок літа 2017 року, за підрахунками експертів, по субсидіям держава заборгувала постачальникам комунальних послуг понад 19 мільярдів гривень, а загалом на цей же період у бюджеті країни не вистачало майже 33 мільярдів на пільги та субсидії у сфері житлово-комунального господарства.

Варто зазначити, що за словами гаранта, перевиконання бюджету стало можливим завдяки детінізації економіки та боротьбі з корупцією. За що Петро Порошенко похвалив співробітників Генеральної прокуратури.

Натомість аналітики упродовж півроку неодноразово зауважували, що понад 50% економічного сектору країни досі перебуває в тіні, криміналісти звітували, що пропри реформу правоохоронних органів рівень злочинності зростає, при цьому чимало нечистих на руку високопосадовців досі не покарані. Відтак, залишається тільки здогадуватися, як і завдяки чому в таких умовах владі вдалося перевиконати бюджет.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram