Музей Голодомору збудують у небезпечному місці
Загрузка плеера...

Архітектурно-містобудівна рада столиці погодила проект будівництва Музею Голодомору під Свічею Пам’яті на вулиці Лаврській. За словами заступника голови КМДА Олександра Спасибка, профільні спеціалісти назвали представлені ескізи якісними та професійними, тож тепер проектант може перейти до етапу створення остаточної версії із врахуванням нечисленних зауважень.

Будівля музею складатиметься з двох частин. Перед архітекторами поставлено завдання максимально "вписати" споруду у ландшафт дніпровських круч, оскільки ця територія є буферною зоною об’єктів культурної спадщини, що перебувають під захистом. Міністерство культури проінформувало ЮНЕСКО про заплановані роботи і чекає на дозвіл.

Спеціалісти, що не входять до складу архітектурно-містобудівної ради, сподіваються на те, що організація заборонить владі почати будівництво. Ще кілька місяців тому вони виступили у ЗМІ із закликом відмовитися від проекту, оскільки він є небезпечним. Ґрунти біля Києво-Печерської лаври можуть не витримати навантаження. На сусідніх спорудах вже з’являються тріщини, хоча реконструкція меморіального комплексу ще навіть не розпочалася. Хочеться сподіватися, що вшанування пам’яті геноциду українського народу не призведе до нової трагедії.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram