Судовий прецедент щодо авто з іноземною реєстрацією
Загрузка плеера...

ЗМІ забили на сполох, поширивши інформацію про те, що водіїв авто на іноземних номерах почали штрафувати. Як виявилось, причиною цього стало рішення Вищого адміністративного суду.

Мова йде про машину, яку два роки тому ввезли на територію України. Кордон перетнув громадянин Азербайджану, але їздив на автомобілі українець, який мав довіреність на використання авто. Проте юристи побачили у цьому порушення митного кодексу. Після розгляду справи у інших судових інстанціях остаточне рішення виніс ВАСУ. У Вищому адмінсуді водія визнали винним і зобов'язали сплатити 300% митних платежів (420 тис. грн), авто конфіскували.

Юристи стверджують, що ухвала суду створила прецедент. Це означає, що тепер на рішення ВАСУ зможуть орієнтуватимуться інші судді при розгляді аналогічних справ. Щоправда, в українській правовій системі прецедент не є первинним джерелом права, проте експерти вважають, що ситуація викрила серйозну проблеми.

Справа в тому, що схеми ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією сьогодні часто є сірими. Після того, як власник машини знімає її з реєстрації, іноземна фірма оформлює авто на себе, щоб перевести його через кордон. Якщо це робить громадянин України, то йому буде потрібно впродовж 5 або 10 днів знову перетнути митний пункт. Іноземцеві цього робити не треба, адже він зможе користуватись автомобілем впродовж року. Люди, які вирішили придбати авто закордоном, часто потрапляють у пастку. Компанії-посередники для більшого комфорту пропонують покупцеві наступну схему. Іноземець, працівник фірми, перетинає кордон, а потім оформлює на покупця довіреність. Проте у такому випадку люди наражають себе на ризик, адже не можуть довести своє право власності на авто.

Зараз в Україні перебуває більше 600 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією. Більшість з них було ввезено громадянами інших країн.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram