Угода про вільну торгівлю з Канадою вже в силі
Загрузка плеера...

Угода про зону вільної торгівлі між Канадою та Україною набула чинності. Ця домовленість передбачає скасування митних платежів для експортерів.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі вважають, що максимальну перевагу отримають українські підприємці, які працюють у легкій, харчовій, машинобудівній та нафтохімічній галузях промисловості. Очільник міністерства Степан Кубів додав, що канадський ринок особливо привабливий через високі обсяги імпорту (400 млрд дол. щороку).

Проте двостороннє скасування митних платежів призведе і до певних збитків. За попередніми розрахунками, річні втрати держбюджету через ненадходження мита становитимуть близько 1,2 млн дол. У Кабінеті Міністрів сподіваються компенсувати це за рахунок ПДВ та збільшення інвестицій. Урядовці розраховують на надходження 36 млн дол. впродовж трьох років.

Зазначимо, що скасування мита буде асиметричним. Причина цього – різний рівень економічного розвитку країн. Канада скасовує 98% платежів, а Україна – лише 72%. Збалансувати ситуацію потрібно за сім років.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram