Бухгалтера "Свободи" піймали на порушеннях
Загрузка плеера...

Національне агентство з питань запобігання корупції звинуватило Всеукраїнське об’єднання "Свобода" у порушенні норм фінансування політичних партій. До Дарницького районного суду столиці надійшло відповідне адміністративне провадження.

Фігурантом справи є бухгалтер "Свободи" Ярослав Пелешак. У листопаді-грудні 2016 року він вніс на рахунок політсили 11 платежів на загальну суму 2 мільйони 330 тисяч гривень. Гроші були надані фізичними особами. Ще 26 тисяч гривень внесків він отримав з партійної каси. Таким чином, бухгалтер порушив Закон України "Про політичні партії", згідно з яким гроші на користь організації мали перераховувати особисто громадяни, що виявили  таке бажання, з установленням банком інформації про них.

Найприкрішим для "Свободи" є те, що стаття 212 Кодексу України про адміністративні порушення передбачає покарання у вигляді конфіскації внесків на користь держави. Тобто два з лишком мільйони гривень замість банківських рахунків праворадикалів опиняться у казні – якщо, звісно, суд визнає Ярослава Пелешака винним. Поки що представники "Свободи" ігнорують судові засідання, через що розгляд справи змушені були перенести на початок вересня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram