Справа Трояна може бути політичною багатоходівкою Банкової
Загрузка плеера...

Ситуацію навколо заступника міністра внутрішніх справ України Вадима Трояна, який фігурує у справі про вимагання і хабарництво, експерти називають спробою Банкової позбутися самого міністра МВС Арсена Авакова.

Олексій Якубін, політолог:

"Коли ми говоримо про Трояна, ми розуміємо, що йдеться про Арсена Авакова. Трояна називають його правою рукою, є розуміння, що цей "Троянський кінь" виводить на Авакова. Ця справа з’явилася одразу після українського твіта Трампа. До речі, так само, як і справа Саакашвілі. Я не виключаю, що Банкова, скориставшись цією ситуацією, новим налаштування американської адміністрації, вирішила: а чому б трохи не підкопати під Авакова. Тим паче, що нібито карт-бланш є".

Між двома гравцями нині діючої коаліції – БПП і "Народним фронтом" – давно непрості стосунки. Проте, за словами політолога Олексія Якубіна, щоб не допустити дочасних парламентських виборів, зараз ці дві політичні сили ведуть перемовини щодо можливого об’єднання і ймовірного переформату коаліції. Та, схоже, їм це не дуже вдається.

Олексій Якубін, політолог:

"Зараз між Банковою і "Народним фронтом", і Аваковим, який виконує функцію "другого прем’єр-міністра", як один зі стовпів де-юре існуючої, а де-факто неіснуючої коаліції, ідуть перемовини щодо майбутньої коаліції. Вони збирають укласти нову коаліційну угоду. Формально нам її мали б представити восени. Наскільки я розумію, перемовини йдуть важко. Сторони не хочуть обмінюватися квотами, які у них є. Плюс стоїть питання щодо можливого об’єднання двох партій в одну - "Солідарність". Далеко не всі з цим погоджуються".

Не варто забувати, що нинішній скандал навколо Вадима Трояна, це далеко не перший випадок, коли високопосадовця підозрюють у незаконних оборудках. Окрім того підлеглі і соратники Арсена Авакова теж неодноразово були фігурантами гучних корупційних схем.

Олексій Якубін, політолог:

"До цього була справа із закупівлею рюкзаків, яка нічим не завершилась. У цьому ж році був скандал з Київським відділом поліції щодо того, що частина коштів, які виділялися на зарплати поліціянтів, використовувалися неналежним способом. Поступово кількість фактів зростає".

Проте, на переконання політолога Олексія Якубіна, скоріше за все, справу Вадима Трояна замнуть і забудуть, як і решту подібних справ, де високопосадовців підозрювали у корупції.

Натомість влада займатиметься імітацією бурхливої діяльності та з’ясуванням стосунків.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram