Узаконене рабство: профспілки розкритикували трудовий кодекс
Загрузка плеера...

В Україні взято курс на звуження прав людей найманої праці і погіршення їхнього соціального становища. Про це заявив голова конфедерації вільних профспілок, коментуючи урядовий проект нового трудового кодексу, створений у співавторстві з низкою народних депутатів України.

Михайло Волинець, голова конфедерації вільних профспілок:

"Чиї інтереси представляють ці автори законопроекту? Вони представляють інтереси великого капіталу і керівників держави – явно не на боці людей найманої праці".

Проаналізувавши документ, який було ухвалено у першому читанні, експерти дійшли невтішних висновків.

Михайло Волинець, голова конфедерації вільних профспілок:

"Якщо ви незручний – із вами навіть не будуть розривати короткостроковий договір, він буде на рік заключений чи на 6 місяців і більше з вами не заключать договір. І все, ви не захищений, ви на вулиці, ви будете вічним рабом. Оцей проект трудового кодексу саме і передбачає такі норми, елементи рабства".

За словами Михайла Волинця, профільний комітет парламенту під час підготовки законопроекту до другого читання не  публікує текст у вільному доступі на сайті навмисно.

Олена Михальченко, юрист:

"Викликає занепокоєння велика кількість підстав для звільнення, які дуже розмито визначені, які приводять до дискреції, приводять до маніпулювання".

Експерти вважають, що у такому вигляді трудовий кодекс не може покращити умови на ринку праці і призведе до збільшення трудової міграції.

Сергій Кондрюк, представник профспілки:

"Навіть ті позитиви, які закладені в проекті трудового кодексу, зараз трансформуються в неконтрольовані і малореальні в практичному провадженні в життя. Це спонукає думати про те, що цей проект трудового кодексу не буде мати позитивних впливів на такі аспекти як легальність, престижність, але буде використовуватися проти працівників і профспілок".

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань соціальної політики погодив до другого читання нову редакцію кодексу законів про працю. Ухвалити документ парламент не може вже кілька місяців.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram