Порошенко підписав закон про КС
Загрузка плеера...

Президент Петро Порошенко у понеділок, 31 липня, підписав закон "Про Конституційний суд України", прийнятий Верховною Радою.

За словами глави держави, підписаний документ є складовою частиною судової реформи, яка спрямована на забезпечення права громадян України на справедливий суд. Саму подію Порошенко назвав історичним моментом.

Петро Порошенко, Президент України:

"Він має дві надзвичайно важливі новації. Перша новація – абсолютно прозорий конкурсний відбір кандидатів на суддів Конституційного суду. Це надзвичайно важливо. Кожен може мати можливість ознайомитися з тим чи іншим кандидатом і цей принцип зараз буде застосовуватися скрізь. Друге – можливо перше за важливістю – це право громадян на конституційну скаргу. Громадян, а також юридичних осіб, якщо вони не є представниками держави або місцевого самоврядування".

Нагадаємо, що підписаний Президентом закон неодноразово піддавався критиці як з боку українських активістів, так і міжнародних правозахисних організацій. Вони вважають, що документ дає можливість президентові контролювати Конституційний суд. Крім того, на думку експертів, відкрите голосування за кандидатуру омбудсмена, передбачене в законі, зробить цю фігуру політизованою.

Зокрема, критикували закон Amnesty International, Харківська правозахисна група, Центр інформації про права людини.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram