Чий Айвазовський?
Загрузка плеера...

На вихідних Президент України Петро Порошенко опублікував пост з нагоди 200-річчя з дня народження видатного живописця-мариніста Івана Айвазовського. Глава держави закликав українців шанувати нашу спадщину, натякаючи на те, що творчий доробок художника належить саме до вітчизняної культури.

Звичайно, подібна заява не залишилась без уваги країни-агресора. Старший науковий співробітник галереї у Феодосії – тієї самої, звідки картини Айвазовського окупанти повивозили до Москви – одразу ж заявила, що Іван Костянтинович – російський, бо він навчався в Петербурзі, виховувався у традиціях російського живопису, і взагалі Крим тоді був частиною Російської імперії. Ряд депутатів та міністрів РФ, які у мистецтві тямлять, певно, так само, як в управлінні державою, теж доєдналися до "хору обурених".

Відповідь на питання "Чий Айвазовський – український чи російський?" може бути тільки одна: вірменський. Мариніст народився у сім’ї вірмен, і справжнє його ім’я було Ованесс Айвазян. Тож спроба долучити його до росіян – звичне для окупантів перекручення історії. А заяву Петра Порошенка щодо спадщини можна визнати цілком доцільною, оскільки полотна художника мали б зберігатися, а деякі, на щастя, й досі зберігаються у Феодосії. Феодосія – це Крим. А Крим – це Україна.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram