Вибори пройшли на фоні масштабних протестів
Загрузка плеера...

У неділю, 30 липня, у Венесуелі пройшли вибори в Конституційну асамблею, ініційовані президентом Ніколасом Мадуро. Цей орган покликаний внести зміни до конституції, що стало причиною масштабних протестів у країні та викликало критику з боку міжнародного співтовариства.

Попри заклики опозиційних партій бойкотувати вибори, на дільниці прийшло близько 8 млн громадян. Голова Національної виборчої ради Тібісай Лусена заявила, що явка склала 41,5%. Однак опозиція заявляє, що явка не досягла і 15%. Крім того, противники президента оголосили, що продовжать боротьбу з режимом Мадуро.

За попередніми даними, під час протестів на території всієї країни протягом 29 і 30 липня загинуло не менше 16 людей. Зокрема, у столиці країни, Каракасі вибухнула бомба, внаслідок чого постраждало кілька поліцейських. Також стало відомо про загибель напередодні голосування у місті Сьюдад-Болівар кандидата в Конституційну асамблею Хосе Фелікса Пінеди. Кілька озброєних людей увірвалися в будинок юриста і розстріляли його.

Представники Аргентини, Бразилії, Колумбії, Мексики, Перу, Панами, Коста-Рики, Чилі та США заявили, що не визнають результати цих виборів. Водночас Білий дім планує найближчим часом ввести санкції проти кількох високопосадовців Венесуели. Обмеження стосуватимуться і нафтового сектора, зокрема Вашингтон може заборонити продаж Каракасу легкої нафти, яку Венесуела змішує зі своєю важкою сировиною для продажу на зовнішніх ринках.

Нагадаємо, що відповідно до правил голосування, Конституційна асамблея набуде чинності протягом 72 годин після офіційного підтвердження результатів голосування. Відразу ж після закриття виборчих дільниць президент Мадуро заявив про необхідність "негайної структурної перебудови генеральної прокуратури".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram