Єврокомісія проти судової реформи у Польщі
Загрузка плеера...

Через скандальну судову реформу у Польщі Єврокомісія розпочала санкційну процедуру проти держави. Брюссель направив офіційний лист-попередження до польського уряду з застереженням. Справа в тому, що єврокомісари знайшли порушення законодавства ЄС у законі про організацію судів загальної юрисдикції.

Реформа польського уряду передбачає різний вік виходу на пенсію для чоловіків і жінок-суддів. Так, жінки повинні зупиняти суддівську діяльність у 60, а чоловіки у 65 років. В Єврокомісії стверджують, що така норма порушує директиву щодо гендерної рівності. Крім того, польська реформа передбачає розширення повноважень міністра юстиції, який зможе призначати і звільняти керівників суду та продовжувати мандат суддям пенсійного віку. У Брюсселі вважають, що такі норми негативно вплинуть на незалежність служителів Феміди та об'єктивність їх рішень.

Якщо польський уряд не відповість на зауваження Єврокомісії протягом місяця, санкційну процедуру буде продовжено.

У Варшаві вже відреагували на дії Брюсселю. Тут заявили, що організація роботи судів не належить до компетенції ЄС, адже цим повинен займатись національний уряд. Втім, у МЗС Польщі пообіцяли надіслати до Єврокомісії розширену обґрунтовану відповідь.

Зазначимо, що судова реформа, розроблена польськими політиками, викликала масові протести у Варшаві та інших містах. 24 липня президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на два з трьох законів щодо судоустрою країни.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram