У Кабміні придумали, як визначати бідність українців
Загрузка плеера...

Кабінет Міністрів затвердив нові правила, за якими визначатимуть ступінь бідності українців. Урядовці виокремили три основних групи критеріїв. За одним з них доходи і видатки громадянина порівнюють з прожитковим мінімумом та середнім показником у країні, за другим – з міжнародним рівнем. Тут має враховуватись рівень щоденних витрат людини.

За класифікацією ООН, людину вважають бідною, якщо за один день вона витрачає менше 5 доларів (майже 130 грн), з урахуванням витрат на комунальні послуги, проїзд тощо. Третій критерій, яким керуватимуться у Кабміні для визначення рівня бідності, немонетарний.

Уряд використовуватиме методологію Євросоюзу. Тут виокремили 9 пунктів, що свідчать про матеріальну скруту. Це неспроможність дозволити собі автомобіль, телефон, телевізор, пральну машину, проблеми з оплатою іпотеки або комунальних. Також у списку зазначено нездатність оплатити неочікувані витрати, поїхати у віддалену відпустку або регулярно вживати м'ясо чи його еквівалент. Якщо родина відповідає хоча б чотирьом з цих пунктів, людей вважатимуть бідними.

Визначати рівень доходів населення повинні Міністерство соціальної політики, Держстат та Національна академія наук. В уряді пояснили, що розробка класифікації – частина стратегії з подолання бідності.

Зазначимо, що цього року уряд сподівається на певне зменшення кількості отримувачів субсидій. У Кабміні також заявили, що доступ до єдиного реєстру отримувачів субсидій, який Міністерство регіонального розвитку та житлово-комунальних послуг повинне запустити до кінця цього року, буде обмеженим. Таку заяву зробив Віталій Музиченко, директор департаменту соціальної допомоги при Міністерстві соціальної політики.

Чиновник пояснив, що доступ до інформації матиме лише міністерство та органи соціального захисту. Таким чином у відомстві хочуть забезпечити захист персональних даних субсидіантів. У Мінсоцполітики також запевнили, що не планують прив'язувати базу даних до баз поліції або податкової.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram